Ana Sayfa Güncel, Siyaset 30 Ocak 2018

SİNDEF Karışıyor Mu, Karıştırılıyor Mu?

Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF)’nda sular durulmuyor
SİNDEF Karışıyor Mu, Karıştırılıyor Mu?

Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF)’nda sular durulmuyor. Genel Sekreter Aslan Savaşkan, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kuruş, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Fatih Özcan ve 8. Bölge Başkanı Şevket Kök istifa etti.

 

Sinop’un derneklerini tek çatı altında toplayan SİNDEF zor günler geçiriyor. Ard arda gelen istifalar sonrası sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden bir yazı yayımlayan Genel Sekreter Savaşkan, SİNDEF Genel Başkanı Engin Kırmızıgül hakkında şok iddialarda bulundu.

 

İşte Savaşkan’ın Facebook üzerinde yayımladığı yazı:

“SİNOP KAMUOYUNA…

Sinop Dernekleri Federasyonu(Sindef) Birden Büyüktür…

 

-Son iki dönemdir SİNDEF’te Mevcut Başkan Engin Kırmızıgül yönetiminde görev yapmaktayım. Son genel seçimlerden bu güne kadar da SİNDEF’te Genel Sekreterlik görevinde bulunmaktaydım.
Bir kurumda genel sekreterin görevi: Kurumun faaliyet takvimini düzenlemek, toplantıları ayarlamak, organize etmek, resmi-gayriresmi yazışmaları yürütmek, toplantı gündemlerini düzenlemek-raporlamak, kurum içerisindeki işleyişin sağlıklı yürümesi için koordinasyonu sağlamak iken, Genel Sekreter seçildiğim günden bu güne kadar bu görevlerden hiçbirisini yapamadım. Nedeni ise sayın genel başkanın bu görevleri kendisinin veya kendisinin bilgim dışında görev verdiği kişilere yaptırmasıdır.

 

-Sayın Genel Başkan, federasyonla ilgili tüm uygulamaları ve kararları tek başına alıp uyguladığı için, sözde tüm toplantılara davet ettiğimiz 30 Yönetici, 8 Bölge Başkanı ve 25 Komisyon Başkanı’ndan oluşan toplam 63 kişi olması gereken toplantılarımız maalesef ki şimdiye kadar ortalama 21 kişiyi geçememiştir.

 

-Sinop’un İstanbul’daki en büyük çatı kuruluşu olmamıza rağmen, diğer tüm Sinop’lu STK’larla gereksiz ve anlamsız bir kavga ve gerginlik ortamına girildi, devam ettirildi. Bunun neticesinde birleştirici ve kucaklayıcı kimliğimiz zarar gördü.

 

-Federasyona üye derneklerimiz ile iletişim kurulamadı; etkinlik ve programlarına katılım sağlanmadığı için derneklerimiz federasyondan uzaklaşma eğilimine girdi ve 522 Delegesi olan SİNDEF’in meclis toplantılarına katılımın yüz rakamına bile ulaşamaması federasyonumuzun geleceğinin tehlikeli ve vahim bir sonuca doğru gittiğini göstermektedir.

 

-Yönetimde bulunduğum süre içerisinde İstanbul’da 3 tane tanıtım günleri düzenledik. Bu tanıtım günleri için resmi yada gayriresmi yapılan ekonomik işlerle (Masraf,gelir,gider) ilgili durum hakkında yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın bilgisi olmadığı gibi, sayın başkan tarafından yönetimi bilgilendirme gereği de duyulmamıştır. Maalesef ki en acı olanı da yönetimde bulunan birbirinden değerli arkadaşlarımdan hiçkimse de bunun hesabını sayın başkandan istememiştir.

 

-İstanbul’da Sinop dernekçiliğine yaklaşık olarak 23 yıldır hizmet eden bir kardeşinizim. Her zaman Sinoplunun birliği, bütünlüğü için mücadele ettim. Hiçbir zaman mevki ve makam peşinde koşmadım, koltuk derdinde hiç olmadım.Benim için aslolan evladım gibi gördüğüm ve ilk temellerini atma şerefine nail olduğum SİNDEF’imizin, birlik ve bütünlük içerisinde en büyük çatı kuruluş olarak kucaklayan, seven güçlü bir kurumsal yapıda olmasıdır.

 

Mevcutta olan ve uygulanan yönetim anlayışıyla Sinopluların birliğinin ve mevcudiyetinin tehlikeli bir sürece doğru gitmekte olduğu kanısına vardım ve bunu yaşayarak gözlemledim.

Yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı 24-01-2018 tarihinde SİNDEF Genel Sekreterliği’nden ve Yönetim Kurulu Üyeliği’nden İstifa Ettim.

Saygıyla duyurulur..”

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.