2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi öncesi okul yöneticileri ve muhtarlara bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz tarafından yapılan bililendirme toplantısında, ilk dönemde ele alınan sorunlar ve bu sorunların çözümü noktasında atılan adımlar değerlendirildi.

 

Bilgilendirme toplantısı özellikle taşımalı eğitimle Gerze okullarında eğitim gören öğrencilerin sorunlarına yönelik çözümler konuşulurken, 437’si ilkokul ve ortaokul, 180’i lise olmak üzere taşımalı eğitim gören 617 öğrenci olduğundan söz edildi. İlçemiz okullarındaki sorunlar iklim, yol, servis şoförleri, öğrenci, veli, idareci ve öğretmen şekline alt kollara ayrılırken, Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahsedilen sorunların çözümünde büyük yol kat etti.

 

Okullardaki sorunlar neredeyse sıfıra indirilirken, hala yapılması gereken çalışmaların olduğundan bahsedildi. İlçemizde sadece Belören Ortaokulu’nda güvenlik kamerası olmadığını, ama bu dönem içerisinde oraya da kamera konulacağından bahseden Tokgöz, diğer tüm okulların güvenlik kameralarıyla izlendiğine vurgu yaptı.

 

 

Uyarıcı maddelere vurgu yaptı

Uyarıcı maddelerle ilgili eylem planı hazırlandığına dikkat çeken Tokgöz, bu konuda öğrenci ve velilere seminerler verildiği belirtti. İkinci dönem de mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Gerze Milli Eğitim Müdürü, özellikle küçük büfe ve merdiven altı yerlerde dal sigara ve sentetik uyuşturucu maddelerin satışının yapılabileceğini belirtti. Bu zararlı maddelere karşı topyekün mücadele yapılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Çocuklarımız çok önemli”

Okul idarecileri ve muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısında konuşma yapan Gerze Kaymakamı Murat Güven ise, gençlerin ve çocukların ülkemizin geleceğini olduğunu söyledi. Bu toplantının aynı gün ve saatte 81 il ve bu illerin ilçelerinde eş zamanlı olarak yapıldığını ifade eden İlçemiz Kaymakamı, “gördüğümüz kadarıyla çok büyük sorunlarımız yok. Alınan kararların da uygulandığını görüyoruz” dedi.