İlçemizde meydana gelen olayda, küçük yaşlardaki bir çocuğun oynadığı oyunun etkisiyle intihara kalkıştığı öğrenildi. Ailesi, balkon korkuluklarına çıktığı sırada farkedip çocuğun intiharını engellediklerini belirtirken, küçük çocuğun trans halinde olduğunu iddia etti.

 

Son günlerde televizyonlarda ve internet ortamına sıkça karşımıza çıkan ölüme götüren oyun vakalarına az kalsın bir yenisi daha ekleniyordu. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen anne ve baba, insanların bu konuda daha hassas ve bilinçli olması için gazetemizle iletişime geçerek yaşadıkları olayı anlattılar.

 

“Bizim yanımızdaydı, ama bizimle konuşmuyordu”

Küçük çocuklarının son bir-iki haftadır sessizleştiğini ve okul zamanı dışında odasına kapanıp zamanın tümünü bilgisayar başında geçirmeye başladığına dikkat çeken anne ve baba, bu sessizleşmeyi bir ergenlik sorunu zannettiklerini ifade ettiler. “Bizim yanımızda oturduğu zamanlarda bizimle son zamanlar hiç konuşmamaya başladı. Sanki beyin olarak başka bir yerdeydi” dediler.

 

Rus menşeili oyun

Olayın yaklaşık 2 ay önce gerçekleştiğini belirten anne ve baba, çocuklarının oynadığı oyunun Rus menşeili bir oyun olduğunu ve araştırdıklarında bu oyununun birçok genç ve çocuğun ölümüne sebep olduğunu öğrendiklerini söylediler. Verilen görevlerin gün gün yerine getirilerek, çocukların beyninin yıkandığına ve sağlıklı düşünemediğine dikkat çeken aile, son görev için intihar etmesinin istendiğine vurgu yaptı.

 

Sağlığına kavuştu

Akşam saatlerinde gerçekleştiği belirtilen intihar girişimi sırasında, küçük çocuğun hiçbir şey demeden yanlarından öylece geçip gittiğini ve balkona doğu yöneldiğini belirten anne, nereye gidiyor diye merak edip baktığında, çocuğun balkon korkuluklarına çıkmaya başladığını gördüğünü iddia etti. Hemen koşup yakaladığını ve çocuğunun kendinden geçmiş bir vaziyette olduğunu söyleyen anne, “bir daha böyle olaylar yaşanmasın diye bunu medya üzerinden duyurmak istedik. Şu an çocuğum eski sağlığına kavuştu, ama devamlı kontrolümüz altında. Aileler, nasıl çocuklarının dışarıda ne yaptıklarını merak ediyorlarsa, internet ortamında da çocuklarının davranışlarını ve ne yaptığını aynı şekilde kontrol etsinler” diye konuştu.