Gerze Halk Eğitimi Merkezi Güreş Takımı oyuncuları, Antrenörleri Adil Yiğit eşliğinde gittikleri Türkiye Şampiyonası’nda 3’üncülük ve 5’incilik elde ederek dereceye girdiler.

 

Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan 11 yaş grubu minik yıldızlar ve 12-13 yaş grubu yıldızlar kategorisinde 68 kiloda Sinop’ta birinci olan Hüseyin Ersoy ve Behçet Akgün, ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etti. Kahramanmaraş ve Zonguldak gruplarında final oynamayarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Gerzeli sporcular, kısıtlı imkanlara rağmen büyük bir başarı elde ederek ilçelerine döndüler.

 

7-12 Ağustos tarihleri arasında yapılan Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Sinop’u temsilen 11 yaş grubunda yarışan 68 kilodaki Hüseyin Ersoy, şampiyonayı üçüncü bitirerek büyük bir başarıya imza atarken, aynı kiloda bir üst yaş grubunda yarışan Behçet Akgün ise, Dünya Şampiyonası’nı katılmayı kılpayı kaçırarak Türkiye 5’incisi oldu.

 

İmkanları kısıtlı

Zor şartlar ve kısıtlı imkanlar altında çalışan Gerze HEM Güreş Takımı, bu koşullarda dahi her sene başarıdan başarıya koşuyor. Gerek maddi gerekse manevi olarak her zaman Gerzeli gençleri spora teşvik eden antrenörleri Adil Yiğit eşliğinde çalışmalarını sürdüren Güreş Takımı, yaşları 10 ile 18 arasında değişen 30 sporcusuyla ata sporumuz güreşi gençlere sevdirmeye ve güreş alanında başarılar imza atmaya devam ediyor.

 

Destek bekliyorlar

Türkiye Şampiyonası’nda elde edilen başarıyı gazetemize değerlendiren Antrenör Adil Yiğit, başarı elde eden genç sporcuları tebrik etti. İmkanlarının kısıtlı olduğuna dikkat çeken başarılı antrenör, “Gerzemizin gençlerine sahip çıkmalıyız. Takımımız destek verilirse çok daha iyi yerlere gelebilir” diye konuştu.

 

İlçemizin büyüklerinden ve güreşe gönül veren Gerzeli iş adamlarımızdan spor malzemeleri konusunda yardım beklediklerini ifade eden Yiğit, “gençlerimizin kullanacağı spor malzemeleri için bir sponsor arıyoruz” dedi.

 

“Gerzeliler olarak ilçemizin gençlerine sahip çıkalım” diyen Yiğit, hiçbir ücret almaksızın 10 ile 15 yaş arasındaki gençleri Gerze HEM Güreş Takımı’nda oynamaya davet ettiği açıkladı.