Gerze Dernekler Platformu ve bu platforma bağlı dernekler, hem Gerze köylüsünün sorunlarını çözmek çin uğraşıyor hem de Gerzeli vatandaşların gurbetteki sesleri oluyor.

 

İstanbul’daki dernekleri bir araya getirip tek bir çatı altında toplayan platform, gurbet eldeki Gerzelilerin bir yandan haklarını korumak için uğraşırken, bir yandan da onları birbirleriyle tanıştırıp kaynaştırıyor.

 

Gerze ve köylerine ait birçok dernek, Gerze Dernekler Platformu adıyla tek vücut olurken, Dernek Başkanı Cengiz Çolak kuruluşlarının ana amacını şu şekilde özetledi: “Derdi, sıkıntısı olan hemşerilerimizi mağdur, mahçup ve boynu bükük bırakmamak için kurulduk”

 

 

Öğrencilere burs sağlıyorlar

Gerzeli gençlerin eğitimlerine de katkı sağlamak amacıyla kurulan platform, birçok öğrenciye burs sağlıyor. Çolak’ın “tüm Gerzeliler için kurulduk” söyleminin yanında en çok önem verdiği alan olan eğitime ciddi bir yatırım yapılıyor. Gerzeli çocuklarımızın eğitimlerini daha iyi şartlarda yerine getirmesi adına gerek platform, gerekse diğer tüm Gerzeli dernekler ellerini taşın altına koymaktan geri durmuyorlar.

 

Çalışmaları devam ediyor

Kurulalı kısa bir süre olmasına rağmen düzenledikleri etkinliklerle tüm Gerzeli ve Sinopluları bir araya getiren Gerze Dernekler Platformu, kısacık sürede birçok etkinliğin altına imzasını attı. Platform, Esenler Kültür Merkezi’nde Gerzeliler için düzenledikleri iftar programı ve Gerze’de sokak iftarı verilmesinin yanında Sinop Tanıtım Günleri’nde de stant açarak Gerze ve Gerzeliler için her zaman en iyi yapmaya çalışıyor.