Ana Sayfa Ana Manşet, Siyaset 9 Haziran 2018

Ekici’ye İlk Tepki Yüksek’ten Geldi

Gerzeli İş Adamı Hüseyin Yüksek, gazetemize yaptığı yazılı basın açıklamasında, Gerze Belediyesi’nin rüşvet aldığını iddia eden Cihan Ekici’ye tepki gösterdi
Ekici’ye İlk Tepki Yüksek’ten Geldi

Gerzeli İş Adamı Hüseyin Yüksek, gazetemize yaptığı yazılı basın açıklamasında, Gerze Belediyesi’nin rüşvet aldığını iddia eden Cihan Ekici’ye tepki gösterdi.

 

Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın rüşvet alanı da teklif edeni de barındırmayacağını ifade eden Yüksek, “Belovacıklı değil rüşvet almak, hiçbir vatandaşını darda bırakacak bir işlem yapmaz” diyerek Belovacıklı’nın açıklamalarına destek verdi. Gerze ilçemizin adının böyle sansasyonlarla anılmasının doğru olmadığını söyledi

 

Belediye Başkanı her kesime eşit yaklaşıyor”

Başkan Belovacıklı’yı 20 senedir tanıdığını ifade eden Yüksek, “Gerze Belediyesi’nin hiçbir çalışanı rüşvet alma ve vatandaşı zorda bırakma gibi bir eğilimin içinde olmaz. Hepsi tanıdığımız ve bildiğimiz insanlardır. Bununla birlikte, Gerze Belediyesi, Gerze’deki tüm halka hiçbir parti ayrımı yapmadan hizmeti en iyi şekilde getirmeye çalışan bir belediyedir. Gerze Belediye Başkanı da CHP’li olabilir, ama CHP yasal mevzuat çerçevesi içinde kurulmuş bir partidir. Her şeyden önemlisi Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emanetidir. Kişileri mensubu olduğu parti üstünden yargılamak veya ötelemek akıl ötesi bir duruştur ve yersizdir. Özellikle Sayın Belediye Başkanı Osman Belovacıklı aday olup kazandığı seçimler bittikten sonra hiçbir parti ayrımı yapmadan, Gerze’deki bütün vatandaşlara eşit mesafede yaklaşan bir belediye başkanıdır. Osman Belovacıklı’yı sevin veya sevmeyin. Bu gerçeği kimse göz ardı edemez ve yiğidin hakkını yiğide vermeliyiz” dedi.

 

“Siyasi arenalarda kendine yer edinmek adına yapılan bu çalışma ve söylemler Türk Siyasi Hayatı’nda yer bulamayacaktır” diyen Hüseyin Yüksek, “bizler memleketimizin adının bu şekilde kirletilmesini kesinlikle istemeyiz. Eğer böyle bir rüşvet alındığı iddiası varsa, basın karşısında ilçemizi bu şekilde küçük düşürerek değil; gerekli mercilere başvuruları yapıp ispatları ve delilleri bu mercilere teslim ederek olur. ‘Gerze Belediye Başkanı ve Gerze Fen İşleri Müdür Vekili rüşvet alıyor’ diye insanları karalamak da çok büyük bir ithamdır. Ben bu anlamda Gerze’nin bir evladı olarak Cihan Ekici’yi ciddi bir şekilde kınıyorum ve yaptığının doğru olmadığını düşünüyorum.

 

Siyaset gelip geçecek”

Siyaset yapılacaksa insanları karalamadan, kirletmeden yapılmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Bu şekilde tutum ve davranışlar ilçemizi küçük düşürmekten başka bir işe yaramaz. Bu yolu kullanıp bir koltuk sahibi olmak isteyenler de her zaman boşlukta kalacaklardır. Atıfta bulunarak, yaftalama yaparak siyasette ayakta kalınmaz.

 

Gerze ufak bir ilçemiz. Yarın bizim de Gerze’de cenazemiz, düğünümüz olacak. Oradaki insanlarla birlikte cenazemizi gömeceğiz, düğünümüzü yapacağız. Siyaset de gelip geçecek, siyasi partilerin birçoğu gidecek. Ama bizler bu memlekette varlığımızı sürdürmeye ve yaşamaya devam edeceğiz. Ben bu anlamda Ekici’yi kınıyorum ve siyasetin de bu şekilde yapılmayacağını kendisine ifade etmek istiyorum.

 

Siyasette yer bulma çabasıdır”

Biz de Gerze’de zaman zaman inşaat çalışmaları yapmaktayız. Belediyenin yetkisi olduğu alanlarda çalışmalarımız oluyor. Şahsım adına bu zamana kadar böyle bir durumla kesinlikle karşılaşmadım. Belediyenin zor kullanma, iş yaptırmama ve rüşvet talebinde bulunması gibi durumlarla karşılaşmadım. Ancak görünen o ki, yaklaşan seçimlerde birileri siyasette kendilerine yer bulma adına atıfta bulunuyor. Bunun doğru bir davranış olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.