Ana Sayfa Siyaset 27 Nisan 2018

Ankara’ya Sinoplu Milletvekili Adayı!

Cumhurbaşkanlığı Kriz Merkezi Uzmanı Sinoplu Dursun Balkan Ak Parti Ankara 1. Bölgeden aday adayı olmak için görevinden istifa etti
Ankara’ya Sinoplu Milletvekili Adayı!

Cumhurbaşkanlığı Kriz Merkezi Uzmanı Sinoplu Dursun Balkan Ak Parti Ankara 1. Bölgeden aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Balkan, “ülkemizin kritik günlerden geçtiği bu dönemde, kaybedecek bir zaman, yitirilecek bir dakika dahi bulunmamaktadır. Bu bilinçle, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde, parti teşkilatlarımız ve dava arkadaşlarımızla beraber iktidar yürüyüşünü taçlandıracağımız 24 Haziran seçimleri için çalışmalarımıza hızla başlayacağız. Her nefeste ülkemize ve partimize hizmet etmeye devam edecek ve AK Parti iktidarını bir kez daha, yeniden milletimizle kucaklaştıracağız” dedi.

 

Dursun Balkan Kimdir?

Aslen Boyabatlı olan Dursun BALKAN, 1983 yılında Ankara’nın Mamak ilçesinde doğdu. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalında TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Grubu bünyesinde kazandığı burs ile Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde ikinci lisans eğitimini tamamladı.

Meslek hayatına Türkiye’nin verimlilik ile ilgili ilk kamu kurumu olan Milli Prodüktivite Merkezi’nde 2007 yılında Verimlilik Uzmanlığı kariyeriyle başladı. 2011 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğünde Sanayi ve Teknoloji Uzmanı olarak görevine devam etti.

2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görev ve sorumluluk sahalarına dair gelişmelerin sürekli izlenmesi, değerlendirilmesi ile güncel gelişmelerin yanı sıra kriz durumlarında Cumhurbaşkanlığı makamınca talep edilecek bilgilere ulaşabilmek üzere Cumhurbaşkanlığı Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kurum Temsilcisi olarak görevlendirildi.

Meslek kariyerinde, verimlilik ve bütünleşik performans ölçümü konularında kamu ve özel sektörde verimliliği artırma sürecine katkıda bulunmak amacıyla DPB, DPT, TÜİK, KOSGEB, İŞKUR gibi kamu kurum ve kuruluşları ile ortaklaşa projelerde proje koordinatörü olarak görev aldı. Ülke genelinde iller düzeyinde gerçekleştirilen verimlilik artırma projeleri kapsamında farklı sektörlerde 40’a yakın ilde 1.000’in üzerinde kurum, kuruluş ve işletmede verimlilik ile ilgili araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Ayrıca, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), Asya Verimlilik Teşkilatı, Singapur Verimlilik Ofisi, Hamburg Ticaret Odası, İspanya Sosyal Araştırmalar Vakfı ve Avrupa Birliği İstatistik Ofisi gibi uluslararası kuruluşlarda uzmanlık alanı ile ilgili çeşitli toplantı, eğitim ve çalıştaylara Türkiye’yi temsilen katıldı.

Akademik hayatında, bütünleşik performans ölçümü ve verimlilik alanlarında kitabı, makaleleri, uluslararası dergi hakemlikleri, bildirileri bulunmaktadır. Alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sempozyum ve seminere katılmıştır. TOBB ETÜ (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) Endüstri Mühendisliği Bölümünde Verimlilik Yönetimi konusunda ders vermektedir.

Esnaf bir ailede yetişmiş olması sebebiyle çocuk yaşlardan itibaren ailesinin yürüttüğü ticari faaliyetlere destek olmaktadır. Wonders Event & Wedding (Gençlerbirliği Sosyal Tesisleri) ve Kahvetepe tescilli markalarının fikir babasıdır.

Sosyal hayatında, ASİLDER (Ankara Sinop İli İlçeleri Derneği) Başkan Vekilliği, BOYDER (Ankara Boyabatlılar Derneği) Başkan Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğunda Başkan Yardımcılığı, ADAM (Ankara Düşünce Araştırma Merkezi) Genç Bürokratlar üyeliği, ENERJİ BİR-SEN üyeliği, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Mezunları Derneği kurucu üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli düzeylerde gönüllü olarak görev aldı.

Badminton (birinci kademe antrenörlük), karate (mavi kuşak), futbol, tenis, masa tenisi, binicilik gibi birçok spor dalıyla aktif olarak ilgilenmektedir. Fırsat buldukça ney üflemekten ve piyano çalmaktan hoşlanmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.