Ak Parti Karabük Milletvekili ve Sinop İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Ak Parti Gerze İlçe Teşkilatı’nın istifası hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

Ak Parti’nin Türkiye’nin en büyük partisi olduğuna ve en fazla teşkilata sahip olan parti olduğuna dikkat çeken Ünal, “Ak Parti belirli süreler içerisinde kongrelerini yapar. Ak Parti’nin kuralları ve prensipleri vardır. Çalışmalar ve halkın görüşlerini dikkate alarak teşkilatların devamı yönünde veya değişimi yönünde kararlar alır.

Bazen teşkilatlarımız çalışamadığı veya çalışmadığı için görevden el çektirilir. Bazen de bir başarı, uyum ve ahenk vardır. Partimiz bunlara göre genel bir değerlendirme yapar. Kongresi yapılmış olsun ya da olmasın genel merkezimiz karar alır ve teşkilatlarda değişime gidebilir. Bu değişim teşkilatların başarısız olduğu anlamına gelmez.

 

Burada da bir değişim gerekli gözüktü. Teşkilatçılığın ayrı bir bakışı açısı vardır.

 

Ana kademe başkanımız Tahsin Bayrak’a, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yeni yapılanma içerisinde mevcut arkadaşlarımıza, yeni arkadaşlarımızla ilaveler yapılarak yeni bir yönetim oluşturulacak” dedi.

 

“Teşkilatımıza destek oldu”

Ak Parti’nin Gerze’de varlık gösteremediği eski yönetim sonrası, Gerzeli iş adamı Hüseyin Yüksek’in maddi ve manevi destekleriyle Tahsin Bayrak liderliğinde yeniden yapılandırılan ve bugünkü şeklini alan Ak Parti Gerze İlçe Teşkilatı hakkında konuşan Ünal, “Hüseyin Yüksek Ak Partilidir ve Ak Parti’yi seven bir insandır. Gerze’de de teşkilatımıza destek olmuştur.

 

Türkiye’nin birçok yerinde farklı iş adamlarımız partimize destek vermektedir. Biz elbette onlara işlerinde başarı diliyoruz. Türkiye’nin her yerine bulunan teşkilatlarımıza yapılan yardımlar, bağışlar ve benzeri şeyler, o kişinin partiye gönül bağından kaynaklanır” şeklinde konuştu.