Tahsin Bayrak’tan boşalan Ak Parti Gerze İlçe Başkanlığı için 5 kişinin ismi geçiyor. Başkanlık koltuğunun çok fazla talibi olduğu ve geçmiş dönemlerdeki sıkıntının devam edeceği düşünülüyor.

 

11 Nisan (bugün)’da Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü’nün de katılımıyla, basına kapalı kapılar ardında Gerze İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda yeni ilçe başkanı konusu masaya yatırıldı. Ak Parti Gerze Eski İlçe Başkanı İzzet Karaman, ilçemiz esnaflarından Vahdettin Özdemir, partiden istifa eden Eski Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Yılmaz ile Ajnan Küçük ve Şerafettin Balta isimlerinin adaylık sürecinde ön plana çıktığı konuşuluyor.

 

Yeniden mi aday?

Adaylıkları konuşulan partililer arasında en dikkat çeken isim ise hiç kuşkusuz İzzet Karaman oldu. Partideki görevinden istifa ettirilen Karaman’ın yeniden Çöpçü tarafından değerlendirilmeye alındığı iddia ediliyor.

 

Bu sefer kazanabilecek mi?

Tahsin Bayrak, Hasan Öz ve Erkan Başcan’la girdiği son ilçe başkanlığı seçimini kaybeden Özdemir’in adı da sıkça telaffuz ediliyor. Gruplaşan partililerden bazılarının Özdemir’in başkanlık koltuğu için yeniden aday olması için baskı yaptığı öne sürüldü. Karaman yönetiminde görev alan ve ona yakın isimlerin de Özdemir’e destek vereceği konuşuluyor.

 

Gönlünün efendisi Küçük mü?

Birçok aday bugün kendini göstermek için Ak Parti İlçe Başkanlığı’na gelirken, Çöpçü’nün gönlünde yatan ismin ise Ajnan Küçük olduğu ifade ediliyor. Geçmişten gelen tanışıklıkları nedeniyle Çöpçü’nün Küçük’ü ilçe başkanı olarak görmek istediği partililer arasında konuşulmaya başlandı.